ایده های خلاق برای چاپ جعبه بسته بندی

چاپ جعبه بسته بندی

طراحی جعبه بسته بندی محصولات برای هر کسب و کاری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، جدا از بحث شکیل شدن محصولات و اینکه توسط مشتری مورد پسند قرار گیرد، باعث حفاظت از محصول نیز می شود. و مجموع این فرآیند، می تواند میزان فروش محصول را به مقدار قابل توجهی بالا ببرد.

در بازار رقابتی امروز، محصولات باید بتوانند در فروشگاه ها و قفسه ها نظر مشتریان را جلب کند.بنابراین یک محصول با کیفیت به همراه چاپ جعبه بسته بندی در بازار رقابتی امروز می تواند میزان فروش محصول شما را افزایش دهد.

با توجه به اهمیت خاص طراحی و چاپ جعبه بسته بندی، ما در این مقاله قصد داریم تا بهترین ایده ها را برای چاپ جعبه، انواع چاپ جعبه، قیمت جعبه بسته بندی، چاپ جعبه ایندربرد، با شما به اشتراک بگذاریم، هم چنین بهترین و حرفه ای ترین مجتمع چاپ جعبه بسته بندی را به شما معرفی خواهیم کرد، پس تا اخر این مقاله جذاب همراه ما باشید.

1-استفاده از الگوها در چاپ جعبه

استفاده از الگوها در چاپ جعبه بسیار مهم است چرا که باعث تقویت برداشت شما و انتقال آن در چاپ انواع جعبه بسته بندی می شود. پس از الگوها برای چاپ غافل نباشید و همواره از الگوها بهره ببرید.

چاپ جعبه بسته بندی2-محصول خود را کامل کنید

فضایی را ایجاد کنید که طرح شما مکمل محصول داخل آن باشد. طراحی جعبه طوری باشد که مشتری بتواند تمام قطعات و بخش ها را قبل از خرید محصول ببیند و بدین صورت با خیالی آسوده محصول شما را خرید کند.

3-با سبک خاص خودتان به سراغ طراحی و چاپ جعبه بروید

خود را موظف نکنید که تصاویر یا گرافیک های خود را کاملا واقعی کنید. اگر می توانید تصاویر خود را تبدیل به سبک کنید و از آن به عنوان یک عنصر بافتی استفاده کنید. 

4- همیشه به روز باشید

طرح های مدرن، شیک و ساده برای چاپ جعبه خودنمایی می کنند. برای دستیابی به ظاهری مدرن از خطوط تمیز، رنگ های ساده و فونت های sans serif استفاده کنید.

قیمت چاپ جعبه 5- خلاق بودن در طراحی جعبه را فراموش نکنید

این صابون شیر را در نظر بگیرید. این فقط صابونی است که با شیر درست شده است و به راحتی می تواند به شکل یک مستطیل باشد. اما صابون به یک بستنی تبدیل شده که مستقیماً به شیر موجود در داخل آن مربوط می شود.

چاپ جعبه آنلاین6- فضای داخلی جعبه را مدنظر قرار دهید

بیرون بسته شما باید جالب باشد، اما داخل آن، جایی که محصول در آن قرار گرفته است، چطور؟

اگر چندین قطعه در محصول خود دارید، آنها را جداگانه نمایش دهید. این بسته بندی یویو دارای برش های کوچکی برای هر تکه از یویو است و همه آنها به خوبی داخل آن قرار می گیرند. رنگ های محصول به رنگ های روی جعبه مربوط می شود و آن را به خوبی به هم می چسباند.

7-از پالت رنگ های محدود استفاده کنید

لازم نیست از هر رنگی در رنگین کمان استفاده کنید تا جعبه های خود را جذاب کنید. برای داشتن ظاهری نرم تر و پیچیده تر، سایه های مختلف یک رنگ را امتحان کنید. یکی از گرایش‌های محبوب طراحی جعبه‌های سفارشی که در همه چیز از دیوارهای رنگ‌شده گرفته تا کیک و رنگ مو گنجانده شده است، آمبره است. آمبره زمانی است که یک رنگ را با رنگ دیگر ترکیب می کنید، معمولاً از روشن به تیره تبدیل می شود.

8-از تصاویر جذاب در طراحی جعبه بهره ببرید

از تصاویری که کم تر دیده شده، در طراحی و چاپ جعبه بسته بندی استفاده کنید، چیزی که کمتر کسی به آن توجه می کند. این امر باعث تمایز مثبت طراحی شما با سایرین خواهد شد، البته اگر جذاب باشد.

9-زیبایی را در طراحی خود جای دهید

زیبایی در طراحی جعبه بسته بندی بسیار مهم است. استفاده از تصاویر و رنگ های زیبا می تواند محصول شما را برای جذب مشتری، تقویت کند.

10-طراحی جعبه از محصول محافظت کند

اول از همه و مهم تر از همه، جعبه شما باید به طور موثر از آنچه در داخلش است محافظت کند. باید مطمئن شوید که طراحی جعبه سفارشی شما اقلام داخل را در طول حمل و نقل ایمن نگه می دارد این بدان معناست که جعبه شما باید محکم و مقاوم باشد. هیچ کس قدر یک جعبه زیبا را نمی‌داند اگر لیوان‌های شرابش خرد شده یا پوسترشان مچاله شده برسد. شما می خواهید اقلام شما دست نخورده به مقصد برسند.

11-طراحی باید آموزنده باشد

مهم است که آنچه داخل جعبه است به وضوح روی آن برچسب زده شود. وقتی افراد جعبه‌ای را برمی‌دارند می‌خواهند بدانند داخل آن چیست، بنابراین، اگر جایی دارد، ادامه دهید و اطلاعاتی در مورد محتویات، مانند مواد تشکیل دهنده، تاریخ انقضا، یا دستورالعمل‌های نحوه استفاده از محصول درج کنید. جعبه های بسته بندی نیز مکانی عالی برای افزودن اطلاعات خاص شرکت هستند.

12-هویت برند شما را تقویت کند

جعبه شما باید از محصول داخلش محافظت کند، اما به این معنی نیست که شما ظاهر آن را نادیده بگیرید. جعبه‌ها روشی عالی برای ایجاد اولین تاثیر قوی و تقویت شناخت برند شما هستند. طراحی جعبه جایی نیست که شما بخواهید در آن صرفه جویی کنید. برای استفاده کامل از این ابزار قدرتمند بازاریابی، باید لوگوی خود را برجسته کنید و از اشکال و رنگ هایی که نشان دهنده برند شما هستند استفاده کنید

طراحی و چاپ جعبه 13-از یک تایپوگرافی خاص برای طراحی جعبه استفاده کنید

بیشتر طراحی جعبه محصول شامل نوعی تایپوگرافی است. تایپوگرافی چینش حروف و کلمات است که شامل مواردی مانند اندازه فونت و سبک می باشد. خلاقیت در انتخاب فونت می تواند سرگرم کننده باشد، اما به یاد داشته باشید که می خواهید کلمات شما هم خوب به نظر برسند و هم خوانا باشند. در استفاده از سبک های فونت رقابتی زیاده روی نکنید چون این باعث می شود در نهایت کثیف و مبهم به نظر برسد.

14-از تمام فضای موجود استفاده کنید

طراحی خود را با استفاده از گرافیک ها و اطلاعات ارزشمند در مورد برند خودتان، پر کنید تا از این طریق فروش محصول خود را تضمین کنید.

15-از سادگی برای طراحی جعبه استفاده کنید

گاهی اوقات سادگی در چاپ جعبه بسته بندی کلید موفقیت است. مواد بازیافتی با رنگ زمین، حسی خاکی ایجاد می کند و تصویر پر و رنگ‌های روشن روی برچسب‌ها به زیبایی طرح کمک می‌کند و کمی رنگ مدرن به بسته‌بندی می‌دهد.

16-کمی سرگرمی در طراحی داشته باشید

بسته به چیزی که می فروشید می توانید در طراحی بسته بندی آن، کار سرگرم کننده و جالب انجام دهید. یک بشقاب گرم از کلوچه ها می تواند کودک درون هر کسی را تحت تأثیر قرار دهد.

17-از رنگ روشن برای طراحی استفاده کنید

اگر محصول شما رنگ روشن دارد، از آن الهام بگیرید و در طراحی جعبه از رنگ های روشن استفاده کنید.

18-از عکس محصول استفاده کنید

عکس محصول راهی عالی برای نمایش محصول شما هستند. اگر چنین تصمیمی دارید، حتما از عکاسی محصول با کیفیت بالا استفاده کنید.

19-یک داستان کوتاه در مورد برند خود بگویید

چه راهی بهتر از اینکه برای ایجاد ارتباط با مشتریانتان، خودتان را معرفی کنید و داستانتان را تعریف کنید.داستان ها راهی عالی برای ارتباط با مشتریان در سطح شخصی تر هستند.به آنها بگویید که کی هستید، از کجا آمده اید و چه چیزی برای شما مهم است.

20-از برچسب های سفارشی استفاده کنید

مطمئناً، داشتن جعبه‌هایی با طراحی زیبا و سفارشی با آرم شما که روی سطوح آن نقش بسته یا در رنگ‌های مختلف چاپ شده باشد، عالی خواهد بود. اما این برای بودجه هر شرکتی امکان پذیر نیست. اما نگران نباشید، عناصر طراحی مقرون به صرفه وجود دارد که تقریباً هر کسب و کاری می تواند در طراحی جعبه مقوایی خود بگنجاند.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی کردیم بهترین و جدیدترین ایده های طراحی چاپ جعبه، چاپ جعبه مقوایی و… را به ساده ترین روش ممکن خدمت شما توضیح دهیم. امیدواریم این مقاله بتواند نیازهای شما عزیزان را در طراحی و چاپ جعبه بسته بندی محصولات خودتان ،براورده کند.

در انتهای نوشته خودمان قصئد داریم بهترین مجتمع چاپ و بسته بندی محصولات را به ما معرفی کنیم.

بهترین شرکت برای چاپ جعبه  بسته بندی چیست؟

در انتخاب شرکت مناسب برای چاپ جعبه بسته بندی، باید به تجربه و سابقه شرکت در این زمینه، کیفیت سفارشات انجام شده، تجهیزات و ماشین آلات مورداستفاده و هزینه ی چاپ توجه شود. مجتمع چاپ، صحافی و لیتوگرافی هدف، با سابقه نزدیک به 40 سال و تجارب بسیار در این صنعت بزرگ و مجموعه مجهز توانسته سفارشات مشتریان را با سرعت ودقت بیشتر و صرف هزینه کمتر با بالاترین کیفیت انجام داده و رضایت مشتریان را جلب نماید.

 

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.